اوقات شرعی
 
     
   •  
    منبع خبر :
    تعداد بازدید: 959
    کد: 185339
    تاریخ انتشار:
    ۱۳۹۸/۰۷/۳۰
    در مصاحبه زنده با برنامه رادیویی " شهر بهشت " بیان شد:

    تاثیر مثبت خدمت رسانی در اربعین بر شوق خدمت به زائران امام رضا(ع)

    قائم مقام ستاد اربعین و زیارت شهرداری مشهد گفت: حال خوبی که خدمت رسانی به زائرین اربعین ایجاد می کند، شوق خدمت به شهروندان مشهدی را چند برابر می کند.
    قائم مقام ستاد اربعین و زیارت شهرداری مشهد تاکید کرد:
    قائم مقام ستاد اربعین و زیارت شهرداری مشهد گفت: حال خوبی که خدمت رسانی به زائرین اربعین ایجاد می کند، شوق خدمت به شهروندان مشهدی را چند برابر می کند.
    حسین حسامی در برنامه رادیویی " گفت و گوی شهر بهشت " با عنوان جمله مقام معظم رهبری که فرموده اند:" اربعین، شروع جاذبه مغناطیس حسینی "؛ خاطرنشان کرد: بر مجموعه فعالیت های شهرداری در ستاد اربعین، بیشتر نگاه خادمی غالب است تا نگاه کارکردی. فعالیت در قالب ستاد اربعین، رنگ و بوی خدمت در مجموعه مدیریت شهری را جذاب تر می کند.
    وی با بیان اینکه در مجموعه شهرداری و شورای اسلامی شهر مشهد مقدس تاکید ویژه ای بر برنامه محوری و انجام برنامه های عملیاتی با بودجه ریزی عملیاتی می شود، ادامه داد: می توان گفت شهرداری مشهد مقدس در حوزه برنامه محور بودن بین شهرداری های کلانشهرها جزو بهترین ها است.
    حسامی اضافه کرد: شهرداری مشهد مقدس از سال 1394 در حوزه ستاد اربعین توفیق خدمت رسانی در عتبات عالیات را دارد و به استناد ماده 97 قانون برنامه ششم توسعه، شهرداری کلانشهرهای مشهد و تهران این مجوز را دارند که درکشور عراق به زائرین اربعین خدمت رسانی کنند. مبالغ هزینه شده در این ستاد هم با دولت تهاتر می شود و مجددا به چرخه مدیریت شهری بازمی گردد.
    قائم مقام ستاد اربعین و زیارت شهرداری مشهد با عنوان اینکه فعالیت های ستاد اربعین در بحث اعزام شدن کاملا داوطلبانه و بدون حق ماموریت است، افزود: همچنین چون 90 درصد این افراد زیارت اولی هستند، برنامه فشرده زیارت را برای آنها در نظر گرفتیم.
    وی به کمیته های این ستاد هم اشاره کرد و خاطرنشان ساخت: 4 کمیته؛ خدمات شهری، حمل و نقل، پشتیبانی و ایمنی و کمیته فرهنگی، رسانه و مشارکت ها با وظایف مشخص در ستاد اربعین به ارائه خدمت پرداختند.
    حسامی به فعالیت های خدمات شهری در ایام اربعین حسینی علیه السلام اشاره کرد و گفت: 600 پاکبان و سرشیفت نمونه که در طول سال خدمت آنها بر اساس شاخص های کیفی مورد ارزیابی عملکردی قرار گرفته بود به عنوان نیروهای منتخب از 19 تا 27 مهر ماه خدمت رسانی به زائرین حسینی را در قالب کاروان " خدام الحسین علیه السلام " به عهده گرفتند.
    همچنین 16 دستگاه مکانیزه سنگین و نیمه سنگین، نظافت مساحتی به حدود یک میلیون مترمربع از شهر نجف اشرف، جمع آوری روزانه 160 تن و مجموعا 1730 تن زباله را عهده دار بودند که در نوع خود رکورد به حساب می آید.
    قائم مقام ستاد اربعین و زیارت شهرداری مشهد با بیان اینکه خدمات ستاد به صورت 24 ساعته انجام می شد، اظهار کرد: سرویس دهی توسط 100 دستگاه اتوبوس اعزامی انجام می شد و 3 تعمیرگاه سیار نیز از 17 تا 29 مهرماه در مسیر شوملی تا نجف به مسافت 120 کیلومتر به صورت رایگان به زائران اباعبدلله علیه السلام ارائه خدمات می کردند که در این مدت 2 هزار و 300 سفر رفت و برگشت مشتمل بر 130 هزار نفر سفر بصورت رایگان و صلواتی از این امکان بهره بردند.
    وی ادامه داد: علاوه بر کمیته های تخصصی، نمایندگان دستگاه های نظارتی عملکرد ستاد را مورد بررسی قرار می دادند که این اقدام در جهت ارائه خدمات مطلوب تر در سال های آتی، رفع نقاط ضعف و تقویت نقاط قوت صورت گرفته است.
    حسامی از از خدمات رسانی رایگان قطارشهری در روز شهادت امام رضا علیه السلام هم خبر داد و افزود: 5 هزار و 600 پاکبان، 70 دستگاه خودروی مکانیزه و 260 خودروی حمل زباله بهصورت شبانهروزی در دهه پایانی ماه صفر ارائه خدمت خواهند داشت.
    قائم مقام ستاد اربعین و زیارت شهرداری مشهد تصریح کرد: همچنین در 7 محور ورودی مشهد نیز 230 پاکبان، 16 تانکر آب برای شست ‌‏و شوی مسیر، 180 باکس زباله،  6تریلی تانکری برای پشتیبانی از سرویس‌های بهداشتی و 200 چشمه سرویس بهداشتی و 50 دوش حمام برای موکب ها تعبیه شده است.
    وی همچنین بیان کرد: ۲۳ ایستگاه استقبال از زائرین به صورت مشارکتی و حمایتی و ۱۳ مرکز اسکان توسط شهرداری با ظرفیت ۵ هزار نفر برای زائران پیاده آماده شده است.
    حسامی به طرح «شهروند مهمان نواز حریم رضوی» اشاره کرد و اظهار داشت: این طرح در قالب 33 عنوان خدمت فعال است و شهروندان می توانند از طریق سامانه 1000181، شماره تماس 3135 و سایت « mashhadisho.com» نسبت به ثبت نام داوطلبانه اقدام کنند.
    حسامی در پایان به خدمات رسانی رایگان قطارشهری در روز شهادت امام رضا علیه السلام نیز اشاره کرد و افزود: در ناوگان اتوبوسرانی و قطار شهری هم افزایش ناوگان و کاهش سرفاصله زمانی را در برنامه داریم، علاوه بر این با پلیس راه نیز هماهنگ شده است که 100دستگاه اتوبوس و 100 ون تاکسی درون شهری نیز به منظور خدمات رسانی به زائران پیاده در داخل استان به زائران عزیز خدمات رسانی کنند.

     

    تهیه خبر : مسعود وطن خواه
     
     
     
    تعداد بازدید: 959
    نام:
    پست الکترونیک:
    شرح نظر:
    کد امنیتی:
     
    60 0
    آیا این مطلب را می پسندید؟ بله خیر