سه شنبه, ۰۵ آذر ۱۳۹۸ ۱۰:۴۳ ۱۲۲۳
طبقه بندی:
  • اخبار مشهد
  • اخبار گزینش
چچ
بسیج لشگر مخلص خداست

فرمانده حوزه مقاومت بسیج شهدای شهرداری و شورای اسلامی شهر مشهد؛

بسیج لشگر مخلص خداست

حرکت امروز بسیج بسان گذشته پرافتخار خود، حرکتی هدایت شده، منطقی و هدفمند است. آرمان بسیجی با آرمان های انقلاب و نظام گره خورده و سرنوشت آنها از یکدیگر جدایی ناپذیر است. آینده نظام در گرو میزان حضور و صلابت و سلامت روحیه بسیجی در کشور است.

" بسیج لشگر مخلص خداست که دفتر تشکل آن را همه مجاهدان از اولین تا آخرین امضا نموده اند... من همواره به خلوص و صفای بسیجیان غـبطه می خورم  و از خدا می خواهم تا با بسیجیانم محشور گرداند "
امام خمینی رضوان الله تعالی علیه
 
از 15 خرداد 1342 که پیر عشق، خمینی کبیر رضوان الله تعالی علیه ندای غیرت سر داد و عَلَم مبارزه با استکبار را به دست گرفت، دورنمای کنونی جامعه تراز اسلامی، چالش های پیش روی و بستر های انتشار آن را در خشت خامی دید که اکنون و در چلّه انقلاب اسلامی علاوه بر دشمنان قسم خورده نظام، برخی خواص هم از درک آن (که چون آینه ای شفاف است) عاجزند.
بسیج همان نهاد انقلابی مقدسی است که در تمامی لحظات پیش و پس از انقلاب پای کار خدمت به مستضعفان ایستاده و هر لحظه برای اثبات ادعایش در مکتب آرمان های انقلاب اسلامی امتحان پس داده و همیشه هم پیروز بوده است.
یک روز از جهاد بزرگ نظامی و با سلاح ایثار و شهادت در عرصه دفاع مقدس سربلند بیرون آمد و امروز بر اساس مقتضیات زمان خویش پای در جهاد علمی و نهضت خودکفاسازی گذاشته، و کمر همت بر بی نیازسازی کشور از معاندین بیرونی بسته؛
 چشم بر دهان رهبری فرزانه دوخته که فرمود: " بسیج یعنی نیروی کارآمد کشور برای همه میدان ها "؛ و اینگونه است که آوازه رشادت های غیور بسیجیان این مرز و بوم از یکسو خواب را از چشم دشمنان این کهن دیار ربوده و از سوی دیگر برای مردم و کشور خویش آبادانی و پیشرفت به ارمغان آورده است. یک روز در هویزه و دهلاویه و فکه و شرهانی، و روز دیگر در قصر شیرین و سرپل ذهاب و آق قلا و گمیشان و روزی هم در محروم ترین نقاط این کشور.
از چمران و صیاد و باکری و همت تا تهرانی مقدم و شهریاری و احمد کاظمی و اکنون هم با غیرتان جوان بسیجی چون سنجرانی و هریری و جهانی و نوروزی.
بله، بسیج به معنای واقعی کلمه همانی است که سید علی خامنه ایمدظله العالی عزیز فرمود : " بسیج برای جوانان شورآفرین، برای دوستان امید آفرین و برای دشمنان بیم آفرین است." و به حق که همین گونه است.
حرکت امروز بسیج بسان گذشته پرافتخار خود، حرکتی هدایت شده، منطقی و هدفمند است. آرمان بسیجی با آرمان های انقلاب و نظام گره خورده و سرنوشت آنها از یکدیگر جدایی ناپذیر است. آینده نظام در گرو میزان حضور و صلابت و سلامت روحیه بسیجی در کشور است. رهبر معظم انقلاب در دیدار با فرماندهان بسیج می فرمایند: " روحیه بسیجی و معرفت بسیجی باید فراگیر شود تا این کشور بتواند بار سنگینی را که بر دوش دارد- که همان بار هدایت الهی و سعادت انسان هاست- به سرمنزل مقصود برساند، لذا بسیج تمام شدنی نیست".
بســــیج نیروی کارآمد نظام، بازوی توانمند کشــــور، برکت و یادگار پرارزش امامرضوان الله تعالی علیه و بدنه فعال ملــت است. و در یک کلام؛ " بسیجی یعنی علی علیه السلام که تمام وجودش وقف اسلام بود".