یکشنبه, ۰۱ بهمن ۱۳۹۶ ۱۶:۰۰ ۳۲۱
چچ

CPM

طرح نوین CPM در مراد ماه 86 در هسته گزینش به بهره‌برداری رسید. این طرح که مدیریت کنترل پرونده های گزینش نامیده می‌شود از نیمه دوم سال 85 به صورت آزمایشی شروع شد و پس از رفع مشکلات موجود و مکانیزه شدن سیستم های رایانه ای، خوشبختانه امروز از آن بهره برداری می‌شود.

CPM یـک نمودار دارد کـه بــه صــورت واحــد – نفــر - اقــدام ( ستـــون عــمــودی) و زمــان - روز (ستون‌افقی) طراحی شده است : یعنی برای همه واحدها و نفراتی که اقدامات لازم در پرونده ها را انجام می‌دهند زمان خاصی تعریف شده که با توجه به حجم بالای پرونده در هسته گزینش، از نرم افزار رایانه ای استفاده شده است. این نرم افزار، تمام مجوزهای ورودی به هسته گزینش و اقدامات لازم روی پرونده را در زمان های تعریف شده کنترل می‌کند و توسط کاربرهای مشخص، نظارت لازم انجام خواهد شد. چنانچه پرونده در هر مرحله با تاخیر مواجه شود، توسط آلارم و پرینت از تاخیرات پرونده، توجه لازم به واحد یا همکار ذیربط داده خواهد شد. براین اساس به تمام مجوزهای وارده در فرایندی حداکثر سه‌ماهه پاسخ لازم داده می‌شود.

پژوهش ها در این مدت ( یک ماه و نیم) از اجرای دقیق طرح نشان می‌دهد که اکثر پرونده های جدید در دو ماه و نیم ( یعنی 15 روز کم تر از مدت قانونی تعیین شده ) به صدور رأی منجر شده است.

فهرست طبقات
پربازدیدترین مطالب محتوای مشهد